• Poznaj Polskę

• Szanowni Państwo!

Informujemy, że w tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą "POZNAJ POLSKĘ".

• 7a we Wrocławiu

• W tym roku Mikołaj umówił się z uczniami z 7a na wrocławskim rynku!

Oczywiście młodzieź podjęła wyzwanie, po drodze zwiedzając Hydropolis, Muzeum Panoramy Racławickiej, Muzeum Trzech Kopuł, Hale Stulecia, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Ostrów Tumski,  Afrykarium i Ogród Zoologiczny.

Wieczorami podziwiali Wrocław w świątecznej oprawie oraz smakowali regionalnych potraw na Jarmarku Świątecznym.

Był czas na relaks i zabawy na śniegu oraz długie nocne pogaduchy.

Wszystko w ramach programu Poznaj Polskę.

• 3b w Kotlinie Kłodzkiej

• 6 listopada w ramach programu Poznaj Polskę klasa 3b wyjechała na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.

Atrakcji było co niemiara!

Oto one:

• Kopalnia Złota w Złotym Stoku,
            • Twierdza w Kłodzku – zwiedzanie labiryntów,
            • Błędne Skały,
            • Szczeliniec,
            • Muzeum Zabawek,
            • Muzeum Papiernictwa,
            • Bazylika w Wambierzycach,
            • przepyszne pączki w Kudowie-Zdroju.

Były zabawy, które świetnie zintegrowały zespół klasowy! Zapewne ta wycieczka będzie dla trzecioklasistów czasem, który na długo pozostanie w ich pamięci.

• 2b i 3d zwiedziła Małopolskę

• Uczniowie z 2b i 3d, korzystając z przedsięwzięcia Ministerstwa Ministerstwo Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, spędzili czas na klasowej wycieczce.

Ich celem było Muzeum Lotnictwa w Krakowie oraz Kopalnia Soli w Wieliczce.

• 3a w Sudetach

• Na początku października uczniowie z 3a – w ramach programu Poznaj Polskę - uczestniczyli w klasowej wycieczce w Sudety.

Tam poznali faunę i florę tej krainy geograficznej. Zwiedzili Kopalnię Złota, Muzeum Papiernictwa, Muzeum Zabawek. Byli też w Twierdzy Kłodzko. Zwiedzili Duszniki-Zdrój oraz Bazylikę w Wambierzycach.

Wycieczka ta stała się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego.