• POZNAJ SWÓJ ZAWÓD

Uczniowie ósmych klas wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami zawodów „Poznaj swój zawód”, które odbyło się w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego.

Naszym uczniom o swojej pracy opowiadały osoby pracujące w branżach, w których w Tychach prowadzone jest kształcenie zawodowe. Po każdym prelegencie zaprezentowała się także szkoła ponadpodstawowa z powiązanego kierunku.

Mamy nadzieję, że udział w tym spotkaniu pomoże uczniom w podjęciu decyzji odnośnie dalszej drogi kształcenia.

• JĘZYK OJCZYSTY

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!

W obchody włączeni zostali wszyscy uczniowie. Oj, działo się działo!

Dzieci z klas 1-3 dzięki swym wychowawczyniom uzmysłowiły sobie,  jak ważna jest nasza mowa ojczysta i poprawna pisownia trudnych wyrazów.
            Uczniowie klas 4-8 z inicjatywy swych polonistek wzięli udział w zabawie językiem polskim, która polegała na stworzeniu krzyżówek ze słów z typowymi polskimi literami (ze znakiem diakrytycznym).
            Z kolei w szkolnej bibliotece dzięki pomysłowości pań bibliotekarek można było poznać znaczenie przysłów, rozwiązać quiz i poćwiczyć czytanie łamańców językowych.
            W czasie zajęć bibliotecznych uczniowie klasy 1a czytali wierszyki z książki A. Paszkiewicz pt. „Językowe wygibasy”.

Kolejny Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego dopiero za rok!

• KOSZYKÓWKA - MAMY MEDALE!

Dziś rozegrano Powiatowe Igrzyska Dzieci w Koszykówce w dwóch kategoriach.

Drużyna dziewcząt zajęła 2. miejsce w klasyfikacji w generalnej, a drużyna chłopców - 3. miejsce!

Gratulujemy!

Skład drużyny dziewcząt: Antonina Basierak (6b), Zofia Zajic (6b), Lena Jura (6b), Lena Lange (6b), Julia Leśniak (6b), Matylda Malińska (6b), Kamila Sobala (6d), Zuzanna Nowak (6d), Natasza Sidoruk (6d) i Patrycja Stępień (6d).

Skład drużyny chłopców: Tymoteusz Godzik (6b), Piotr Gemborys (6b), Julian Kilian (6b), Iwo Krzciuk (6b), Bartosz Pisarek (6b), Maciej Skowron (6b), Franciszek Dyrdół (6d), Nataniel Karaśkiewicz (7b), Igor Wojtyka (5c), Paweł Parys (6c), Kacper Rekowski (6c) i Franciszek Skubis (6c).

• BABCIE I DZIADKOWIE W 1C

W miniony piątek uczniowie z 1c z wychowawczynią zorganizowali uroczyste spotkanie dla Babć i Dziadków.
            Były wiersze, piosenki, tańce i przedstawienie oraz konkursy i zabawy.
            Babcie pokazały wnukom, jak pracuje się szydełkiem i jak robi na drutach. Szydełka i druty zakupione zostały w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci.
            Wszyscy świetnie się bawili.

• WALENTYNKI 2024

Były karteczki, słodkości, uprzejmości.

Uczniowie świętowali indywidualnie i klasowo.

Do każdej sali lekcyjnej z pocztą walentynkową weszli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, by przekazać adresatom dedykowane im karteczki.

Miło jest dostawać, ale jeszcze milej - dawać. By przygotować walentynkę, trzeba naprawdę włożyć w to wiele pozytywnych uczuć!

• LEKCJA EKONOMII W 6A

Uczniowie z 6a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z wiedzy ekonomicznej.

Emilia, Natalia i Oliwia - licealistki z Zespołu Szkół nr 1 w Tychach - jako ambasadorki programu Złote Szkoły NBP przybliżyły młodszym koleżankom i kolegom różne zawiłości wiedzy ekonomicznej.

Poziom zajęć był bardzo wysoki, prelegentki były przygotowane doskonale, szóstoklasiści bardzo się zaangażowali, a konkurs z nagrodami dopełnił całości!

• ZAKOŃCZENIE KONKURSU

Dziś odbyło się zakończenie Międzyszkolnego Rodzinnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Pani Anna Wolnik - dyrektor naszej szkoły - wręczyła wykonawcom najładniejszych szopek nagrody i dyplomy, a pozostałym uczestnikom konkursu - pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę.
            Pani dyrektor podziękowała wszystkim za udział i zaprosiła do uczestnictwa w konkursie w następnej edycji.

Do wykonania zdjęć podczas uroczystości wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• LEKCJA EKONOMII

Uczniowie klas ósmych wybrali się do Zespołu Szkół nr 1 w Tychach, gdzie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez ambasadorki projektu „Złote Szkoły NBP”.

Podczas tej „krótkiej lekcji ekonomii” ósmoklasiści poszerzyli swoją wiedzę na temat polskiej złotówki, jej obiegu i funkcji emisyjnej.

• LUDMIŁA Z AWANSEM

Niezmiernie nam miło poinformować, że Ludmiła Frycz z 8b zakwalifikowała się do III etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych.
            Gratulujemy!
            Z kolejnymi zadaniami  konkursowymi Ludmiła zmierzy się już  8 marca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

• WOLONTARIUSZE W AKCJI

Wieczór piątkowy, czyli weekend, a nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu zgromadzili się wraz ze swymi opiekunkami, by segregować monety zebrane w ramach Góry Grosza. Pracy mieli co niemiara!
            Na ten moment mamy ponad 110 kg monet!

Akcja trwa do 29 lutego, więc przed nami jeszcze półtora miesiąca zbierania pieniążków.

• WYSTĘP W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Nasi uczniowie mieli dziś niesamowitą okazję wystąpić przed pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach. Wszystko za sprawą przedstawienia jasełkowego.

Gospodarze dnia dzisiejszego na swoim FB napisali tak: Jasełka i kolędy przy anielskich głosach, melodii skrzypiec i akompaniamencie gitary to dla nas prawdziwa uczta dla duszy i zmysłów. Dziękujemy za piękny, wzruszający występ.

My natomiast powiemy tak: także dziękujemy! To spotkanie było cudownym doświadczeniem dla naszych uczniów.

Żródło zdjęć: